Web Tasarım İşi Yaparak Para Kazanmak İstiyorsanız Bayimiz Olun


Son derece kolay ve kullanışlı olan admin paneli ve sektörlere uygun olarak hazırladığımız tasarımlar sayesinde müşterilerinize çok profesyonel web siteleri hazırlayarak gelir elde edebilirsiniz. Bayilerimiz için hazırladığımız eğitim sayfamızda profesyonel bir web sitesi hazırlamak için gereken bilgi ve beceriyi kazanacaksınız. Kurduğumuz alt yapı, eğitim ve teknik desteğimiz sayesinde hiç zorlanmadan ve vakit kaybetmeden çok kısa bir sürede çok profesyonel ve işlevsel web siteleri inşa edebilirsiniz. Tasarımlar boş olarak değil demolarda görüldüğü gibi örnek içerikleri ile birlikte verilnmektedir. Sektöre göre değişmekle birlikte bazı sayfaları değiştirmenize bile gerek kalmadan sadece sayfa içeriklerini hazırlayarak bir kaç saat içerisinde bir kaç yüz TL değerinde iş yapmış olacaksınız. İstediğiniz resim ve sayfaları değiştirebilir, silebilir veya yenilerini ekleyebilirsiniz. Bunu yaparken herhangi bir kodlama bilgisine ihtiyaç yoktur. 1 GB hosting alanına kurduğumuz tasarımlarda sayfa ya da içerik ekleme sınırı yoktur.

Bayi(webmaster) Web Sitesi

Sitenhazir.com bayi sitesi bir ihtiyaçtan doğmuştur. Web tasarım işi yaparak para kazanmak isteyen, ancak bu konuda eğitimi olmayan webmaster'lardan gelen talepler üzerine bu web sitesini hazırladık. Çünkü bir webmaster her şeyden önce kendisi bir web sitesine sahip olmalıdır. Web sitesi olmayan bir webmaster'a kim site yaptırmak ister ki, daha kendine hayrı yok! İnternette var olmak, internetin nimetlerinden payınıza düşeni talep etmek için bir web sitesi yaparak varlığınızı ortaya koymanız gerekir. Ancak yeni başlayanlar için profesyonel görünümlü bir web sitesi yapmak zordur. Hatta bir çok kişi web sitesi yaparak para kazanmak istiyor olsa da çoğu nereden başlayacağını bilemediği için hiç bir şey yapamıyor. Sitenhazir.com Webmaster sitesini sizin için kurarak iyi bir başlangıç yapmanızı planlıyoruz.
Bayi sitesinin kurulumu yapıldıktan sonra yönetim tamamen sizde olacağından siteyi istediğiniz gibi düzenleyebilir, yeni sayfalar ekleyebilir, üst banner'ı, slayt resimlerini, anasayfa içeriğini, arkaplanı değiştirerek siteyi özgün hale getirebilirsiniz. Sitenizde bulunan web tasarım örneklerini müşterilerinize göstererek sipariş alabilirsiniz. Zaman içerisinde tasarım çeşitliliği arttırılarak hem mevcut tasarımların yeni versiyonları yayına girecek, hem de her sektöre hitap eden farklı tasarımlar da sitenize eklenmiş olacaktır. Böylece yüzlerce tasarımdan oluşan zengin bir web tasarım arşivine sahip olacaksınız. Halen üzerinde çalışmakta olduğumuz bir çok tasarım yayına hazır hale geldikçe bayi sitelerine eklenecektir.

*Bayi sitesi yeni bir alan adına kurulduğu ve alt domain olmadığı için sitemizden bağımsızdır.

*Yeni yaptığımız tasarımlar webmaster sitesine otomatik olarak eklenmekte ve yayınlanmaktadır.

Fiyatı: 150 TL 1 GB Hosting Hediye

Bayi Sitesi Özellikleri(Önyüz)

Site Başlığı


Sitenin başlık kısmı banner olarak tasarlanmıştır. Buraya bilgisayarınızda hazırladığınız logonuzu da içeren bir resim yükleyebilirsiniz.


Menü


Bizim hazırladığımız üst menüde Anasayfa, Tasarımlar, Sipariş, Yeni tasarımlar, İletişim bölümleri bulunmaktadır. Menüde istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz ancak Anasayfa, Tasarımlar ve Yeni Tasarımlar kısmı mutlaka bulunmalıdır. Bunların haricinde yer kaldığı kadar menü ekleyebilirsiniz.


Slaytshow Bölümü


Siteye 4 adet slayt resmi eklenebilmektedir. Siz kendi slaytınızı eklemezseniz sistem belleğindeki banner resimlerini gösterecektir. Ancak sitenizi kişiselleştirmek için mutlaka kendi slaytlarınızı hazırlamanızı şiddetle öneriyoruz.


Anasayfa İçerik Kısmı


Bu kısmı admin panelinde görebileceğiniz "Anasayfa" sayfasını açarak değiştirebilirsiniz. Anasayfa içeriğini de mutlaka değiştirmeli ve kendi özgün içeriğinizi yazmalısınız. Bu kısımda eğer yerel bir site kurduysanız, yani belli bir il veya bölgeye hitap ediyorsanız bunu vurgulayabilirsiniz.


Anasayfa Sabit Kısım


Bu kısımda müşterilerinize sunduğunuz web tasarım hizmetinin detayları bulunmaktadır, sizin tarafınızdan değiştirilemez. Ancak Zaman içerisinde bayi sitesinin yeni versiyonları çıktığında bu bölüm ihtiyaca binaen değişikliğe uğrayabilir.


Anasayfa Dinamik Kısım


Bu kısım dinamiktir ve her yeni tasarım eklendiğinde sol üst kısımda görünür, sağ alt köşede bulunan tasarım ise arşive aktarılır. Anasayfada en son eklenen 12 adet tasarım listelenmektedir. Bu kısım menüde görünen Yeni Tasarımlar ile aynı içeriğe sahiptir.


Popüler Tasarımlar


Ziyaretçilerinizin en çok ziyaret ettiği 5 tasarım burada listelenir. Bu kısım müşterilerinizin daha çok hangi hangi sektörden olduğu ve hangi tasarıma ilgi duydukları hakkında bilgi sahibi olmanıza ve hangi tasarımlara ağırlık vermeniz gerektiği konusunda fikir edinmenizi sağlar. Buradan hareketle yeni yapacağımız tasarımlar için bize yol gösterebilirsiniz.


Kategoriler


Tasarım sayfalarından herhangi birini açtığınızda sağ tarafta görünen kategoriler otomatik olarak ortaya çıkar ve her kategoride bulunan tasarım sayısını gösterir. Yönetim panelinde daha fazla kategori bulunur ancak, içerisine hiç bir tasarım eklenmeyen kategori sağ tarafta listelenmez.


Bayi Sitemizin Yönetim Paneli(Arkayüz)

1-Site Başlığı Ve Logo Ekleme

Sitenizin üst banner resmini buradan ekleyebilirsiniz.
2-Favicon Ekleme

Tarayıcıların adres satırında sitenizi temsil edecek 16x16 ebatlarında bir küçük resim ekleyebilirsiniz.
3-Google Analitics

Ziyaretçi trafiğinizi detaylı bir şekilde takip etmek için izleme kodunu buradan ekleyin.
4-Arkaplan Resmi

Sitenizin arkaplanını buradan değiştirerek kişiselleştirebilirsiniz.
5-Slayt Ayarları

Bu kısımdan slayt gösterimini iptal edebilir ve kendi slayt resimlerinizi ekleyebilirsiniz. Slaytı iptal etmeniz kesinlikle önerilmez.
6-Sosyal Medya Ayarları

Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarınız varsa buradan ekleyin. Bunu yaptığınızda hesabınızı eklediğiniz ikon sayfa altında belirecektir.

7-Copyright Bölümü

Bayi sitenizin copyright kısmını buradan değiştirip kendi adınızı veya sitenizin adını yazabilirsiniz.
8-Sipariş Linki

Bizim tarafımızdan gönderilen tasarımın sayfasını açarak sayfa alt kısmına sipariş linki ekleyebilirsiniz. Link eklediğinizde tasarım sayfasının alt kısmında sipariş ver botunu belirir. Link eklemezseniz buton görünmez.

9-SEO Ayarları

Google aramalarında sitenizin açılış sayfasının bulunabilmesi için sitenizin kısa açıklamasını ve anahtar kelimeleri buradan ekleyebilirsiniz.ÇALIŞMA SİSTEMİMİZ

Bayilerimizle çalışma sistemimizde aşağıdaki adımlar izlenmektedir.


1-Web tasarım siparişi alın


Bayi sitenizde teşhir edilen hazır tasarım örneklerini müşterilerinize göstererek beğendiği bir tasarımın siparişini alın. Web tasarım siparişini yaşadığınız şehirden, tanıdığınız firma sahiplerinden ya da internet üzerinden alabilirsiniz. Bizim tavsiyemiz öncelikle kendi bulunduğunuz lokasyonda çalışmanızdır. Çünkü ülke genelinde ya da global düzeyde web tasarım işinde çok sıkı bir rekabet vardır. Ayrıca web tasarım işinde bazen yüzyüze çalışmak, gerektiğinde müşterinin işyerini ziyaret ederek ihtiyaç duyulan resim vb. bilgileri bizzat yerinden toplamak gerekiyor. Eğer sipariş aldığınız siteyi düzgün yapar, müşterinizi memnun ederseniz, sizi tavsiye eder ve müşteriler kendiliğinden gelmeye başlar. Başlangıçta verdiğiniz emeğe göre aldığınız paranın az olduğunu düşünüp hayıflanacaksınız. Şunu aklınızdan çıkarmayın; her şey başlangıçta zordur ama giderek daha kolay olur. Önce 1 haftada yaptığınız işleri zamanla 1 günde yapar hale geleceksiniz. O nedenle ilk günlerde zorlansanız da elinizden gelenin en iyisini yapmaya gayret edin. Profesyonelleşme yolunda her zaman bize danışabilir, gerektiği yerde ekibimizden yardım isteyebilirsiniz.


2-Sitemizden tasarımı sipariş edin


Alt yapıyı kurabilmemiz için bizden tasarımı sipariş edin. Tasarımların fiyatı standart 100 TL olup, ödeme gerçekleşmeden kurulum yapılmamaktadır.


3-Admin panel şifresini bekleyin, lütfen:)


Tasarımların kurulumu ekibimizin durumuna ve iş yoğunluğuna göre değişmekle birlikte 1-2 saat, en geç aynı gün içerisinde yapılmaktadır. Ancak çok fazla iş yoğunluğu olması halinde nadiren bir sonraki güne sarkabilir. Kurulum yapıldıktan sonra admin panel kullanıcı adı ve şifresi email adresinize gönderilir.


4-Sitenin İçeriğini Hazırlayın


Müşterinizin sitesini anlaştığınız şekilde hazırlayın. Her ne kadar hazır tasarımlar ile çalışsanız da bir web sitesinin içeriğini hazırlamak zaman alır. Yaptığınız siteye vereceğiniz emek ve harcadığınız zaman sitenin içeriğine göre değişecektir. Daha sonra canınızın sıkılmasını istemiyorsanız baştan anlaşmanızı iyi yapın. Çünkü bazı müşteriler sonradan şu da olsun, bu da olsun gibi başınıza bir sürü iş çıkartır. Önce istenen içeriğe göre 500 lira fiyat verirsiniz, sonra müşteri 2-3 bin liraya yapılmış bir site görür ve orada gördüğü şeyi sizden ister. Hazır tasarım fiyatına Facebook'un aynısından isteyen bir çok kişi ile karşılaştık, gerisini anlayın artık. O nedenle yapılması istenen sitenin içeriği hakkında bir sözleşme hazırlayın, ne isteniyorsa madde madde yazın ve müşterinizin imzasını alın. Örnek siteyi iyice incelemesini ve extra bir özellik istediğinde bunun ücrete tabi olduğunu belirtin. Ücretin en az yarısını almadan işe başlamayın, kalan yarısı için senet alabilirsiniz. Web sitesi yapmak kolay bir iş değildir emeğinizi zayi etmeyin, karşılığını mutlaka alın.


5-Siteyi tamamladığınızda şifresini müşterinize verin.


Müşterinizin sitesini sözleşmeye uygun olarak tamamladığınızda cpanel, admin panel vs. şifrelerini müşterinize teslim edin. Bayilerimiz adına kurduğumuz tasarımlarda copyright kısmında bayimizin adı yazmaktadır. Hiç bir panelde sitenhazir.com ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Çünkü işin çoğunu siz yaparak bunu hak ediyorsunuz.


Webmaster Rehberi

Bir webmaster web tasarım yaparken temel bazı bilgilere sahip olmalıdır. Aşağıda bu bilgiler başlıklar halinde sunulmuş olup bu konularla ilgili video dersi hazırlıklarımız devam etmektedir.

Web Sayfası Tasarımı

Her ne kadar web sitesinin genel tasarımı hazır olsa da web sayfalarının içeriğini hazırlamak web tasarım işinin önemli bir parçasıdır. Web sayfası hazırlamak kolay değildir ve belli düzeyde tasarım bilgisi ve tecrübe gerektirir. Bir mağazada hangi ürünün nereye ve raflara ne şekilde yerleştirileceği satışta ne denli önemliyse, web sayfaların içerisine eklenecek olan yazı, resim, video veya reklam bannerlarının yerleşimi ve renk düzeni de o denli önem arz etmektedir.

Logo Yapımı

Logo bir web sitesi için çok önemli bir objedir. Sitede ilk göze çarpan logo olduğundan, insanın herhangi bir şey hakkında ilk 20 saniyede karar verdiği düşünüldüğünde logonun önemi daha iyi anlaşılacaktır. Kötü bir logo ziyaretçiyi siteden kaçırırken, iyi bir logo sitenin prestijini artırarak ziyaretçinin sitede kalmasını sağlar. Logo genellikle bir resim ve yazıdan oluşur ve çok büyük olmamalıdır.

Banner Yapımı

Banner logo kadar, hatta bazen logodan bile daha önemli olabilecek bir web sitesi bileşenidir. Özellikle slayt için hazırlanan bannerlar web sitesinde öne çıkan, ziyaretçileri sitede tutmaya ve satın almaya teşvik edecek ürün, hizmet veya kampanyaları en güzel şekilde yansıtmalıdır.

Resim Editleme

Bir web sitesine resim eklenirken mutlaka gözden geçirilmeli ve gerekli düzeltmeyi yaptıktan sonra siteye yüklenmelidir. Çünkü bazı resimler çok büyük ebatlı olabilmekte ve eklendiği sayfanın görüntüsünü bozmaktadır. Bazı web siteleri resmi otomatik olarak düzelttiğinden resim tavsiye edilen ebatlara uyarlanmalıdır. Aksi halde görüntü çok bozuk olabilir ve sitenin görselliğine zarar verebilir.

Video Ekleme

Bir web sitesine video eklerken de dikkat edilmeli, video doğrudan doğruya değil kod olarak eklenmelidir. Aksi halde web alanını kısa sürede doldurarak hizmetin durmasına veya extra maliyetin çıkmasına neden olabilir.

Harita Ekleme

Bir firmanın adresini Google haritalardan bularak kodunu oluşturup siteye eklenir.


SIK SORULAN SORULAR

Bayi sitesi ücretli mi?
Evet. Bayi sitesini tamamen size ait bir alan adıyla 1 GB hosting alanına kurulum yapıyoruz, ücretsiz yapmamız mümkün değil.

Bir yıl sonra ücret ödeyecekmiyim?
Bir yıl sonra sadece hosting ve firmamızdan satın aldıysanız alan adı ücreti ödersiniz.

Bayi sitesi wordpress tabanlı mı?
Evet interaktif çalışma kolaylığı sayesinde bayi sitesini wordpress olarak hazırladık.

Müşterilerimize kuracağınız hazır tasarımlar da wordpress tabanlı mı olacak?
Hayır müşterilerinize kuracağımız tasarımlar PHP tabanlı ve kolay yönetim panelli tasarımlardır. Ancak PHP sitelerin yanında Wordpress temaları da tasarlıyoruz. Kuruluma hazır oldukça Wordpress tabanlı hazır tasarımları da webmaster sitesine ekliyor olacağız.

Hazır tasarımların fiyatı nedir?
Hazır tasarımların fiyatı domain hariç ama 1 GB hosting dahil 100 TL olacaktır. Bu fiyatı daha aşağıya çekemiyoruz ama daha pahalı olan tasarımlar da bu fiyattan kurulumu yapılacaktır.

DEVAM EDEN ÇALIŞMALARIMIZ

Şu anda çalıştığımız web site tasarımları

WEBMASTER OLMAK

Web tasarımı basit bir iş değildir; deneyim, uzmanlık, uğraş ve zaman gerektirir.

Bir Webmasterin Görevleri

*Web sayfası tasarlama
*İçerik ekleme
*Logo yapımı
*Banner tasarımı
*Reklam tasarımı
*Galeri hazırlama
*Resim editleme
*Video editleme
*Harita ekleme