WHMCSLAB SEO eklentisi çalışmama hatası

Bilindiği gibi SEO yani diğer adıyla arama motoru optimizasyonunda sayfa başlığı ile sayfa içeriğinin uyumu site içi SEO uygulamalarının en önemli ayağını oluşturur. Elbette tek başına yeterli değildir, ama en önemlisidir. Ancak WHMCS temalarında tüm sayfaların başlığı anasayfa ile aynı olmaktadır. İşte bu soruna yerli bir firma olan WHMCSLAB bir seo eklentisi geliştirerek çözüm bulmuştur. Whmcslab_seo eklentisi çok kullanışlıdır ama bazen çalışmaz duruma gelip sizi sinir edebilir.
Bu durumlardan bir tanesi versiyon uyumsuzluğudur. Whmcs'yi güncellediğinizde bu eklentinin yeni versiyonla uyumlu olup olmadığına bakmanız gerekiyor. Uyumlu değilse çalışmayacaktır.
Bir diğer problem de IP değişikliği nedeniyle ortaya çıkar. Hem whmcs, hem de whmcslab_seo eklentisi IP'ye lisanslı olarak çalışmaktadır. Whmcs'yi kurduğunuz alan adının IP adresi değiştiğinde admin paneline giremediğiniz gibi, whmcslab_seo eklentisi de lisans hatası verecektir. Hemen telaşa kapılmayın, çünkü bu sorunun çözümü çok kolaydır. Yapmanız gereken whmcs.com sitesine giriş yaparak lisanslarım kısmından aktif olan lisansı REISSUE yapmaktır. Bu nasıl yapılıyor ki dediğinizi duyar gibiyim, internette en çok yaptığınız şeyi yapacaksınız, yani tıklayacaksınız. Reissue butonuna tıkladığınızda yeni IP numaranızı otomatik olarak algılayacaktır.
Bu çözüm hem whmcs, hem de whmcslab_seo eklentisi için geçerlidir. 
  • 2 Bu dökümanı faydalı bulan kullanıcılar:
Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

İlgili diğer dökümanlar

WHMCS'de Otomatik Fatura Oluşturmama Hatası

WHMCS sisteminizin otomatik fatura oluşturması için setup menüsündeki otomasyon...